Vitajte u Šťastnej ženy:)

 

Som Stanka Sobolová, žijem v malej kysuckej dedinke s krásnym názvom Radôstka a radujem sa zo života:) Som mama dvoch krásnych synov, žena jedného muža a sprievodkyňa všetkých žien, ktoré túžia rozkvitnúť.

Vždy ma priťahovalo pozitívne myslenie, myslenie úspechu, duchovno a stretávanie sa s podobne naladenými ľuďmi. Osobnému rozvoju som sa intenzívnejšie začala venovať od roku 2008, kedy som si prečítala knihu Tajomstvo od Rhondy Byrne (mnohí z vás sa teraz pousmiali – vidím to:) ) a na vlastnom živote som videla, ako funguje zákon príťažlivosti.

Byť tvorcom vlastnej reality sa stalo pre mňa úžasným dobrodružstvom. Začala som si všímať, ako priťahujem k sebe podobne naladených ľudí, knihy, filmy a udalosti, ktoré ma posúvali stále ďalej. To sa deje vlastne dodnes a nesmierne si to užívam:)

Po istom čase ale nastala zmena. Presne si pamätám jeden deň, keď som nešťastná sedela v našej obývačke a nechcelo sa mi ani žiť. Aj napriek tomu, že som veľa vecí vo svojom živote zmenila k lepšiemu, nedokázala som vymazať úplne všetko, čo ma trápilo. Dovolila som okoliu, aby mnou manipulovalo a vysávalo ma z energie.

Ako som tam tak sedela, zamyslela som sa nad tým, ako som mohla pripustiť, že moje šťastie som vložila do rúk niekoho iného a očakávala som, že ma spraví šťastnou. Ľudia okolo mňa mali iné názory na život, na vzťahy, na zdravú sebalásku, hojnosť, pravé životné hodnoty a aj na šťastie. Ako som si mohla myslieť, že by vedeli, čo spraví šťastnou mňa a čo ma napĺňa?

Ten deň bol najoslobodzujúcejším dňom môjho života. Vtedy som si uvedomila, že človek, ktorý drží moje šťastie v rukách, som ja sama. A odvtedy sa veľa zmenilo. Stala som sa absolútne zodpovednou za svoje šťastie a za všetko, čo sa mi deje. Zistila som, že čo nemám ja sama, nemôžem dať ostatným. A tak som sa naučila mať rada všetky svoje vlastnosti, kultivovať ich, mať sa rada zdravou sebaláskou, počúvať svoje telo, dopriať si relax, užívať si svoje ženstvo...

Teším sa, že som, kto som a doprajem aj ostatným, aby boli sami sebou. Aj keď sú celkom iní ako ja. Teším sa z toho, že každá bytosť na tomto svete prispieva svojou inakosťou k tomu, aby naša planéta bola krásnou a rôznorodou mozaikou.

Okrem toho, že som pokračovala v tvorení svojho života, stala som sa aj jeho prijímateľom a milovníkom. Jednoducho ho prijímam taký, aký je a verím, že všetko je absolútne v poriadku. Keď prídu nepríjemnosti a ponaučenia, snažím sa s pokorou ich prijať.

Už netlačím na toľko vecí, ako kedysi, ale nechávam sa unášať prúdom a je to nádherná cesta. Moja intuícia ma vedie vpred a ja ju bez strachu počúvam. Počas posledných rokov sa v mojom živote objavili ľudia, ktorí vidia viac ako ja a ukázali mi, na akú cestu sa mám vydať, čo je mojím poslaním. A ja som počúvala... Počúvala som všetkých tých múdrych mužov, ženy, svojich anjelov a takisto môj vnútorný hlas a živé sny.

A tak v roku 2012, presne v deň mojich narodenín, vznikla Šťastná žena – projekt pre všetkých, ktorí sa chcú radovať zo života, robiť a mať všetko, čo milujú a veriť, že svet je priateľské miesto.

Môj projekt mal najskôr podobu stránky na facebooku, ktorá prinášala ľuďom radosť, motiváciu a inšpiráciu.

O rok nato som začala usporadúvať ženské víkendové semináre (Víkendy šťastných žien), neskôr pribudol projekt pre rodičov a učiteľov (Edu Synergies), projekt špeciálne zameraný na finančnú inteligenciu žien (Bohatá žena - múdra žena) a nakoniec fantastický projekt a kniha, ktoré sme pripravili spolu s mojou kamarátkou Zuzkou Koščovou - Tajomstvo ženskej prosperity.

V kníhkupectvách na vás možno zavolá diár Srdce ženy, ktorý pripravujeme spolu s mojimi priateľmi z I Can Academy a je podľa neho pomenovaný aj online kurz, ktorý sme k nemu vytvorili. Naším cieľom je viesť ženy k ich vlastnej múdrosti a pomôcť im harmonicky vylaďovať jednotlivé oblasti ich života.

Z malého projektu sa stala spoločnosť, v ktorej pomáham ženám rásť a rozkvitať. Je jedno, koľko majú rokov, kde žijú a pracujú, či majú svoje rodiny... Úplne postačí, že sú ženy:)

Teším sa na stretnutie s vami na ktoromkoľvek z mojich seminárov, na prednáškach alebo na Terapii Duše.

Prajem vám naplnený, šťastný život a radosť z každého dňa:)

 

So slnkom v duši

Vaša Stanka