Ako moji chlapi dostali ku mne návod…

… a ako sme sa všetci zamilovali do mojej menštruácie:)

Milí páni, som síce žena, ale úplne vám rozumiem. Máte to s nami ťažké. Boli by sme najradšej, keby ste nám čítali myšlienky. A keď už konečne prídete na to, čo chceme, už to nechceme. Milujete nás, ale niekedy máte vážne veľký problém dešifrovať, o čo nám vlastne ide. A vôbec to nie je vaša chyba. My totiž niekedy nerozumieme ani samy sebe…

Presne takto som to mala aj ja. Až kým…

… som nenašla niečo, čo mi pomohlo lepšie porozumieť sebe samej a svojej premenlivosti. Bolo to pred pár rokmi, keď som objavila  skvelú knihu Cyklická žena.

Konečne som pochopila, prečo mám niekedy takú chuť vyhádzať aspoň tretinu vecí z nášho domu a vadí mi každá smietka na podlahe. Pochopila som, prečo niekedy môjmu mužovi tak rada spravím koláč a inokedy by som ho zavraždila pohľadom, keď sa ma opýta, či mu ho upečiem. Došlo mi, prečo mám dni, ktoré by som najradšej strávila s kamarátkami klábosením po kaviarňach a dni, kedy sa mi nechce rozprávať s nikým a bolí ma ešte aj rozmýšľať:)

Táto kniha mi veľmi pomohla. A nie iba v tom, aby som si lepšie rozumela. Keď som totiž podľa nej začala žiť, začali sa diať aj iné malé-veľké zázraky. Približne do troch mesiacov sa moja menštruácia skrátila o 1 deň a nepotrebovala som viac tabletky proti bolesti. Začala som mať viac energie a stíhať oveľa viac vecí než predtým. Kamarátky sa ma obdivne pýtali, ako to všetko zvládam – v práci, doma, s dvomi malými deťmi, nájdem si čas aj na seba…

A tak som im začala rozprávať, ako som objavila čaro mojej premenlivosti a ako som sa naučila z nej ťažiť. Rozprávala som im, ako sa meníme v jednotlivých štyroch fázach nášho menštruačného cyklu. Ako sa menia naše kvality, silné i slabé stránky, komunikácia s okolím, a to doslova z týždňa na týždeň. Ako som sa naučila milovať každú zo štyroch žien v sebe. Ako si svoje mesačné aktivity plánujem podľa týchto fáz a všetko mi ide zrazu oveľa ľahšie a rýchlejšie. Naviac som súčasne začala používať aj menštruačný kalíšok a do svojej menštruácie som sa doslova zamilovala. Stala sa pre mňa posvätným časom pre hlboké spojenie s mojou dušou.

Veľmi som sa potešila, že sa mnohé moje kamarátky ku mne pripojili, naskočili na cyklickú vlnu a potom mi nadšene písali a volali, ako im to funguje tiež!

„Stani, ja by som tomu neverila, že takáto maličkosť ma dokáže zbaviť menštruačných kŕčov.“

„Mávala som také silné bolesti pri ovulácii, nikto mi s tým nevedel pomôcť – a sú preč! Ďakujem ti.“

„Dala som na tvoju radu a cez menštruáciu viac oddychujem a zapisujem si nápady. Je to fantastické! Cítim sa oveľa motivovanejšia do práce, už dávno som nezažila ten pocit!“

Čo ale s mojím manželom? Chcela som, aby moju premenlivosť pochopil tiež. Aby aspoň vedel pochopiť moje výkyvy pred menštruáciou a aby mi nejako pomohol s deťmi v dňoch, keď potrebujem viac oddychovať. Tak sme si spolu sadli a vysvetlila som mu, ako to my ženy máme  a čo by sme v určitých dňoch od mužov potrebovali.

A viete čo? Môj muž bol úplne fantastický! Veľmi ochotne mi vyšiel v ústrety a pomáhal mi dokonca nie iba počas menštruácie, ale aj pred ňou.

Vysvetlila som mu, že vtedy mi vadí neporiadok a potrebujem veľa upratovať. Nie som vtedy veľmi príjemná a potrebujem si všetko v domácnosti zorganizovať tak, aby som nasledujúci týždeň mala viac pokoja. Manžel už to vie rozpoznať, kedy nastane táto fáza, a veľmi ochotne zoberie decká na 2 hodiny von, aby sa mamina mohla vyšantiť s vysávačom a prachovkou:) Keď sa vrátia domov, všade je čisto a útulno a čakám ich vysmiata a pokojná.

Sú to už skoro 3 roky, čo takto fungujeme. A nevieme si to vynachváliť. Akurát toto leto sme sa nejako v reči dostali k predmenštruačnému syndrómu a môj muž skonštatoval, že sa to nedá ani porovnať s tým, aká som bola kedysi. Nie je to fantastické?:)

navod-banner-vypadnout-250x250-1427969950Takto dostal návod na mňa môj manžel. Ale čo ostatní muži? Kniha od Mirandy Gray sa mi veľmi páčila, ale ruku na srdce – je písaná ženou pre ženy. Preto som sa veľmi potešila, keď tento rok vyšla kniha Návod na ženy, ktorú napísali Dana-Sofie Šlancarová a jej partner Erik Hutter.  Konečne niečo aj pre chlapov!

„To je ono!“ potešila som sa a hneď som sa vrhla na čítanie. Knihu som zhtla za 2 dni a nesmierne som si to užívala. Toto je presne to, čo muži potrebujú, aby nám viac porozumeli! Knihu, ktorá je ľahká, vtipná, číta sa doslova sama, obsahuje príbehy zo života párov, ktoré žijú v súlade so ženským cyklickým manažmentom a hlavne – ktorú vytvoril pár, ktorý týmto celým žije, takže to nie sú iba ich prázdne naučené frázy. Jednoducho lahôdka! Dokonca aj mňa ako ženu veľmi bavilo toto podanie ženskej cyklickosti:)

Milé dámy, myslím, že ak túto knihu kúpite svojmu partnerovi, bude to darček, ktorý si vychutnáte aj vy:) A viete, čo ešte? Keďže Sofie a Erik sú skvelí vizionári a chcú pomáhať nielen párom, ale napríklad aj vo firmách, kde pracujú v tímoch spoločne muži a ženy, vymysleli pre nich jednu krásnu a decentnú pomôcku – cyklické magnety.

Ženy si ich môžu dať v práci na svoj stôl alebo doma na chladničku. Nastavujú sa tak, že aktuálna fáza cyklu je vždy hore. Tak môžu vedieť všetky ženy i muži v ich okolí, v akej fáze sa žena práve nachádza a aké sú jej silné, ale i slabé stránky v tomto období. Ženy sa prestávajú týrať, že teraz im nejde práve to alebo ono a zameriavajú sa na to, v čom sú práve na vrchole. Cyklický magnet sa tak môže stať skvelým pomocníkom nielen pri budovaní hlbokého rešpektu v mužsko-ženských vzťahoch, ale aj pri rešpektovaní múdrosti svojho vlastného tela.

IMG_4201Tento magnet vo verzii pre mužov pristál nedávno i na našej chladničke. Nasmiali sme sa na ňom, pretože je vtipný a tak čarovne nad vecou. Jednoducho ako stvorený pre chlapov:) Dokonca zaujal aj môjho 8-ročného syna Ondrejka, ktorému som vysvetlila, ako to máme my ženy s menštruáciou a s jednotlivými cyklami, a tak mám doma o jedného uvedomelého chlapa naviac.

Keď môj magnet ukazoval, že mám svoje dni, Ondrejko ma posielal často oddychovať, doniesol mi moju obľúbenú chlpatú deku a čaj a stále sa vypytoval, či nepotrebujem s niečím pomôcť. Nie je to dojímavé?

Dokonca si všíma, ako sa mením a upozorní ma, že už by som si mohla magnet pootočiť, lebo sa mu zdá, že už mám viac energie (toto ma úplne dostalo!) Vychovávať empatických chlapov je oveľa jednoduchšie, než si myslíme, milé ženy:) A prečo by sme s tým nemohli začať od mala?:)

Cyklický magnet vrele odporúčam všetkým párom. Ak chcete investovať do láskyplného rozvíjania vášho vzťahu, doprajte si darček, z ktorého sa budete tešiť obaja.

Presne tak, ako sa z neho tešíme v našej rodine:)

Vaša šťastná cyklická žienka

P. S.: Ak si lámete hlavu nad cenou a poštovným z ČR, Sofie a Erik pre vás pripravili aj elektronickú verziu ich knihy. Číta sa rovnako dobre ako tá papierová a budete ju mať doma oveľa rýchlejšie:)

Štítky:
Stanislava Sobolová
Manželka, mama dvoch krásnych synov a žena milujúca život so všetkým, čo prináša:) Lektorka, autorka, zakladateľka a srdce spoločnosti Šťastná žena a Terapeut Duše. Vedie semináre osobnostného rozvoja pre ženy - Víkendy šťastných žien a prednáša pre ne aj na rôznych podujatiach a konferenciách. Napísala prvú knihu o hojnosti a prosperite pre ženy Bohatá žena - múdra žena a necháva čitateľky rozhodnúť o jej cene. Je spoluautorkou knihy a kurzu Tajomstvo ženskej prosperity a obľúbeného diára Srdce ženy. Viac sa dozviete na www.stastna-zena.sk, www.bohata-zena.sk a www.stankasobolova.sk
Komentáre