Čo si o Bohatej žene myslí katolícky kňaz

11267060_10206872981247225_200734634976180566_nPred dvoma mesiacmi som vypustila do sveta ďalšie moje dieťatko –  elektronickú knihu Bohatá žena – múdra žena. Vytvorila som ju pre všetky ženy, ktoré chcú svoje rodinné financie spravovať a rozmnožovať múdro, s ľahkosťou a v tomto duchu viesť aj svoje deti.  Je pre všetky ženy, ktoré sa potýkajú s pocitom chudoby, tlaku a nedostatku. Pre všetky ženy, ktoré chcú vychovávať deti bohaté nielen materiálne, ale i duchovne.

Táto kniha je jediná svojho druhu na Slovensku i v Čechách. Zameriava sa špeciálne na finančnú gramotnosť žien a na rozdiel od iných kníh tohto druhu spája v sebe duchovný a materiálny rast. Kniha je unikátna tým, že o jej cene nechávam rozhodnúť samotné ženy. S absolútnou dôverou v ich férovosť.  Cenu si vyberú podľa svojich finančných možností a individuálneho prínosu, ktorý pre nich kniha mala. A to až PO prečítaní knihy. Takto môže kniha poslúžiť práve tým, ktorí ju potrebujú najviac.

Keď som túto knihu tvorila, rozmýšľala som nad tým, aká asi bude tá žena, ktorej moja kniha bude pomáhať. Chcela som, aby bola pre ženu, ktorú bude motivovať, inšpirovať, uľahčí jej život, naučí sa z nej veľa nového, bude vedieť, akú úlohu ona ako žena zohráva v budovaní rodinného bohatstva a ako môže podporiť svojho muža a svoje deti, aby sa im mentalita bohatstva stala vlastnou. Chcela som, aby si uvedomovala spirituálny rozmer hojnosti, ale na druhej strane, aby dostala praktické a ľahko uchopiteľné odporúčania.

Chcela som ju inšpirovať a potešiť knihou, v ktorej z každého odstavca cítiť, že ju písala žena pre ženu. Priala som si, aby si ju odomňa kúpila žena, ktorej môžem veriť, že bude férová a odmení moju prácu a prínos svojím finančným darom. Bez tlaku a manipulácie. Jednoducho preto, že chce. Dá mi za knihu svoj dar a spraví to naozaj s vďakou a zo srdca.

Chcela som ukázať ľuďom, že aj takto sa dá pomáhať. Vytvoriť niečo, čo je kvalitné a ľudia to ocenia. I keď moje okolie bolo spočiatku skeptické, viem, že toto rozhodnutie bolo správne. Spolu so spustením tohto projektu sa začali v mojom živote diať zázraky. Otvorilo sa moje srdce a ja tvorím a na druhej strane prijímam oveľa viac a radostnejšie, než kedykoľvek predtým… Dostávam hojnosť darov a vďačné ohlasy, ktoré ma tak dojímajú… Cítim sa nesmierne požehnaná a vďačná…

Postupne sa začalo diať aj to, že o moju knihu sa začali zaujímať aj muži. Občas sa mi ozvú, ako sa im kniha páčila a že sú veľmi radi, že si ju prečítali (nie je to totiž žiaden presladený ružový román:) A spojeniu duchovnej a materiálnej podstaty bohatstva veľmi dobre rozumejú aj muži.

Pred pár týždňami  som však zažila ešte väčšie prekvapenie, keď mi napísal niekto, u koho by som vôbec nepredpokladala, že bude mať o takýto druh knihy záujem – ozval sa mi katolícky kňaz. Zaujímalo ho, či by si aj on mohol môj ebook prečítať:)

Veľmi som sa potešila, lebo viem, že pôsobí  v chudobnej Ukrajine a moje vizionárske oko hneď videlo, aký úžitok z neho bude mať nielen tento duchovný – Tonko, ale i všetci, ktorým pri svojej misii pomáha on.

Záležalo mi na jeho názore na knihu, a tak som ho poprosila, aby mi napísal svoje postrehy. Ak vás teda zaujíma, čo si katolícky duchovný myslí o mojej Bohatej žene, vyberám pár viet z jeho referencie:

V prvom rade sa ti chcem poďakovať za peknú knihu, ktorú si napísala – aby si inšpirovala mnohých vo svojom okolí prehodnotiť svoj pohľad na finančnú situáciu.  Mnoho v našom živote sa točí okolo finančných prostriedkov, úverov, reklám …. .

A teraz niekoľko poznámok:

  • Uvádzaš tam príklady zo svojej rodiny, skúsenosti  – tzn. že to nie je len suchá teoria, ale životné skúsenosti, ktoré sú nadobudnuté praxou.  Je jedno príslovie: „Slová priťahujú, ale skutky ťahajú.“
  • Priamo hovoríš o praktikách obchodných reťazcov, bánk, reklám …. – mnoho ľudí to nevidí, lebo chce pohodlne žiť. A dnes treba o tom hovoriť otvoreným textom.
  • Veľmi ma potešilo, že učíš ľudí sociálne myslieť – pomáhať si navzájom, podporovať dobré diela, charitu, …. („drobné do zvončeka v kostole“ J ) Dnes je veľmi rozšírený egoizmus – myslím na svoje potreby …. –  ale myslieť sociálne, to vlastne znamená konať dobro v spoločnosti, cez  ktoré prichádza  radosť a požehnanie aj do môjho života.
  • Sú v nej konkrétne body, návody, riešenia – no a samozrejme odvolávky na web stránky – to sa mi páčilo, pozrel som si niektoré.
  • V knihe bolo veľa pozitíva a radosti – také poučné, no zároveň povzbudzujúce čítanie.
  • Prosto – táto tvoja kniha je odobrazom radosti, lásky a ochoty deliť sa so skúsenosťami – učí pozerať sa na svet  cez praktické riešenia. Nevyrieši všetky problémy v rodinách, ale na druhej strane môže veľa pomocť – vyhnúť sa problémom. Čo je pekné – pomáha logicky myslieť a riešiť.

Stanka – ďakujem za milé a povzbudivé čítanie a prajem, aby si mohla pomáhať ľuďom .

„Kto by len pohár vody podal  – nepríde o svoju odmenu.“

Veľa síl, zdravia, požehnania a úspechu v živote.

A ešte:  to je moja neskromná prosba – uč svoje ženy aj viere k Bohu. Pretože ty sama môžeš byť nástrojom v Božích rukách a dokonca môžeš svojím príkladom, láskou, radosťou urobiť viac ako kňaz svojou nedeľnou kázňou.

S láskou a v modlitbe

Anton

Ak vás kniha Bohatá žena – múdra žena zaujala a rady by ste sa dozvedeli viac, pozývam vás na moju stránku, kde sa dozviete viac:

www.bohata-zena.sk

[sc:banner-bohata-zena-dlhy ]

Stanislava Sobolová
Manželka, mama dvoch krásnych synov a žena milujúca život so všetkým, čo prináša:) Lektorka, autorka, zakladateľka a srdce spoločnosti Šťastná žena a Terapeut Duše. Vedie semináre osobnostného rozvoja pre ženy - Víkendy šťastných žien a prednáša pre ne aj na rôznych podujatiach a konferenciách. Napísala prvú knihu o hojnosti a prosperite pre ženy Bohatá žena - múdra žena a necháva čitateľky rozhodnúť o jej cene. Je spoluautorkou knihy a kurzu Tajomstvo ženskej prosperity a obľúbeného diára Srdce ženy. Viac sa dozviete na www.stastna-zena.sk, www.bohata-zena.sk a www.stankasobolova.sk
Komentáre