Kým k nám príde dieťatko

1381415_672193209472044_1372488489_nVeľa žien považuje za prirodzenú súčasť svojho života dieťa. Malé dievčatká sa od malička pripravujú na úlohu matky tým, že sa nielen hrajú s bábikami, ale aj pozorujú mamičky, ako sa starajú o svoje deti. Sme predurčené, aby naše telá donosili, porodili a vyživovali naše bábätká. Mať dieťa považujeme sa naše prirodzené a hlavné poslanie. V materstve hľadáme naplnenie.

A tak – keď dozreje čas a príde vhodný partner, začíname po dieťatku túžiť a „snažiť“ sa oň. Teraz opomeňme páry, ktoré dieťatko neplánovali a „pritrafilo“ sa im. Hovorme iba o tých pároch, ktoré vedome plánujú dieťatko.

Žijeme vo veľkom omyle, že sa o bábätko musíme snažiť. V skutočnosti je to ono, kto si vyberá, do akej rodiny sa narodí. Vyberá si rodičov s určitými skúsenosťami, ktorí mu pomôžu prejsť cez životné lekcie, ktoré si jeho dušička musí zažiť. Často sú to lekcie dosť ťažké, ale je to súčasť jeho životného plánu a musí si ich prejsť. Je len na ňom, či to zvládne alebo sa skúšky budú opakovať, až kým sa z nich nepoučí. Vaše dieťatko vás bude potrebovať presne takých, akí ste – s vašimi silnými aj slabými stránkami.

Preto sa neobviňujte, ak sa vám bude zdať, že nie ste ideálnymi rodičmi a niektoré veci by ste mohli zvládať lepšie. Vaše dieťatko si vás práve preto vybralo a je to skvelá škola pre obe strany:) Keď si uvedomíte, že chcete svoje deti vychovávať inak, než ste boli vychovávaní vy a nebudete robiť chyby vašich rodičov, ukončíte často sa opakujúce problémy, ktoré vo vašej rodine pretrvávajú celé generácie.

Ak práve túžite po dieťatku, vráťte sa v čase o 5 rokov dozadu a spomeňte si na všetky výzvy, ktorým ste za tieto roky museli čeliť. Spomeňte si na všetky vaše silné zážitky. To je to, čo tvorí vašu terajšiu osobnosť a podľa čoho si vás dieťatko vyberie. Ak máte v podvedomí stále nedoriešené problémy, je dosť možné, že ich budete musieť liečiť spolu s vaším dieťatkom. Z vlastnej materinskej skúsenosti vám môžem povedať, že nikto vás nedovedie tak rýchlo k uvedomeniu a vyriešeniu vašich problémov ako vaše dieťa.

Matka svojho drobčeka miluje najviac na svete a keď je to uvedomelá žena, vie, že dieťatko je s ňou úzko späté. Sú jedno, a preto sa často na ňom odrážajú jej nedoliečené bolesti. Je úžasné sledovať, ako sa váš drobček zmení, ak začnete pracovať na príčine toho, čo vás ťaží. Je to dvojnásobné potešenie, lebo sa vlastne súčasne uzdravia dva životy. Toto je na materstve nádherné. Vďaka našim deťom sa narodíme druhýkrát…

Milé žienky – snažilky, premeňte sa zo žien, ktoré sa „snažia“ o bábätko, na ženy, ktoré bábätko očakávajú a naozaj sa naň pripravujú tým, že svoj domov a život pretvárajú na láskyplnú oázu pokoja. Prestaňte čítať tipy a rady nervóznych žien na internete snažiacich sa otehotnieť. Prečo by to malo vyjsť „na prvý šup“? Doprajte si čas a na nič netlačte.

Takisto zabudnite na pokles plodnosti súvisiaci s rastúcim vekom. Čo sa má stať, to sa stane. Aj v 40-tke. Verte svojmu telu a dajte mu čas na prípravu. Neužívajte žiadne hormóny na podporu plodnosti, radšej viac relaxujte, pite ženské bylinkové čaje, počúvajte príjemnú hudbu, veľa sa prechádzajte po čerstvom vzduchu a upevňujte vzťah s otcom vášho budúceho dieťatka. Drobček už je na ceste a možno vám dá o sebe vedieť a navštívi vás vo sne, kým začne rásť vo vašom lone.

Krásne sny, milé mamičky:)

foto: Dana Masaryková

[sc:banner-kalendarvsz ]

[sc:banner-bohata-zena-dlhy ]

Stanislava Sobolová
Manželka, mama dvoch krásnych synov a žena milujúca život so všetkým, čo prináša:) Lektorka, autorka, zakladateľka a srdce spoločnosti Šťastná žena a Terapeut Duše. Vedie semináre osobnostného rozvoja pre ženy - Víkendy šťastných žien a prednáša pre ne aj na rôznych podujatiach a konferenciách. Napísala prvú knihu o hojnosti a prosperite pre ženy Bohatá žena - múdra žena a necháva čitateľky rozhodnúť o jej cene. Je spoluautorkou knihy a kurzu Tajomstvo ženskej prosperity a obľúbeného diára Srdce ženy. Viac sa dozviete na www.stastna-zena.sk, www.bohata-zena.sk a www.stankasobolova.sk
Komentáre