Ako si vyskladať ideálneho muža (2. časť)

423hotove

(pokračovanie 1. časti článku o harmonickom manželstve)

 

Ponúkam vám veľmi jednoduchý 2-krokový plán, ako môžete zariadiť, aby ste sa cítili lepšie a láska vo vašom vzťahu opäť prekvitala:)

Krok č. 1: Dajte vášmu partnerovi presne to, čo od neho nedostávate

Keďže to sám nemá alebo má toho málo, nedokáže vám to dať. Chcete viac pozornosti? Dajte mu ju. Prestal vám nosiť kvety? Kúpte mu nejakú drobnosť, ktorá ho poteší. Chceli by ste, aby nosil domov viac peňazí? Posielajte mu v duchu mentálne darčeky a hovorte si pri tom: „Milý môj, posielam ti z celého srdca, z hĺbky mojej duše, prosperitu ako dar. Nech máš hojnosť všetkého, čo potrebuješ.“ Pokojne to môžete robiť aj niekoľkokrát denne. Je to veľmi jednoduchá, no nesmierne účinná metóda. Pretože všetko, čo robíme pre druhých z úprimnosti svojho srdca, robíme aj pre seba a zákon rezonancie, ktorý sa nikdy nemýli, sa už postará o to, aby sa nám všetko vrátilo späť.

Krok č. 2: Vyskladajte si svojho partnera

Úplne sa odpútajte od toho, ako vás mrzí, že od svojho partnera nedostávate to, čo potrebujete. Dovoľte, nech vám tie „výrezy“ vo vašom puzzle zaplní niekto iný. Môže to byť hocijaký muž. Dokonca to môže byť aj člen vašej rodiny, ktorý nahradí chýbajúcu mužskú vlastnosť vášho partnera. Takto si môžu pomôcť najmä ženy, ktoré by neprijali niekoho cudzieho alebo majú problém s manželovou žiarlivosťou.

Ako už isto tušíte, toto je technika pre pokročilých. Nezvládne ju totiž hocikto. Pustiť sa do nej môžu iba tí, ktorí skutočne chcú posilniť svoje manželstvo a majú silné morálne zásady. Táto technika je vhodná aj pre tých, ktorí chcú byť príjemnejšími partnermi a nechcú trápiť svoju polovičku výčitkami. Svojho partnera milujú a chcú svoj vzťah prehlbovať.

Táto technika neakceptuje neveru. Má váš vzťah zachrániť, nie rozvrátiť. Ak máte vo vzťahu problémy v intímnej oblasti, zvyčajne sú iba odrazom problémov v iných oblastiach vášho spolužitia. Keď ich vyriešite, odrazí sa to pozitívne aj v sexuálnom živote.

Zásady „skladania“ ideálneho partnera

  1. Váš partner musí o vašej skladačke vedieť – otvorene si pohovorte v príjemnej atmosfére o tom, že sa nebudete navzájom trápiť vysiľujúcimi požiadavkami na toho druhého, ale zariadite si to tak, aby vám jeho chýbajúce vlastnosti nahradil niekto iný. Predídete tak manželovej žiarlivosti a ktovie – možno sa časom začne viac snažiť. Pre niektorých mužov môže byť práve tento podnet výzvou.

Každopádne, uvidíte, ako sa vám uľaví. Veľa partnerov sa totiž podvedome trápi tým, že v niektorých oblastiach sa necítia rovnocennými svojej polovičke. Alebo trpí ich sebavedomie, lebo nespĺňajú kritéria našej spoločnosti na šikovného a úspešného muža. Pri tomto rozhovore im dôjde, že vôbec nie je dôležité, aby boli dokonalí. Dôležité je, aby akceptovali vzájomne svoje potreby a záujmy.

  1. Vyberte si mužských kamošov, ktorí perfektne zapadnú do vášho puzzle. Ak sa o nich chcete otvorene baviť so svojím manželom, môžete si ich aj pracovne pomenovať ako „ezo kamoš“, „biznis kamoš“, „sporty kamoš“, „kutil kamoš“…

Ak vidíte, že váš muž nerád športuje s deťmi, zoberte s vami na turistiku nejakého vášho kamaráta, brata, uja… Decká tak zažijú mužský vzor a tatino sa im môže venovať nejako inak. Ak váš muž nie je manuálne zručný, nemusíte mu stále vyčítať, že nevie doma nič spraviť. Zaplaťte si pomoc a u svojho muža oceňte, aký je úžasný, že zohnal a zaplatil profesionálov.

  1. Ak máte aktivity, ktoré pravidelne robievate s vaším „náhradným manželom“, oceňte, čo pre vás znamená. Nikdy však pred ním nezhadzujte svojho skutočného manžela, ani s ním neriešte vaše manželské problémy. Stanovíte tak jasné hranice vášho vzťahu. Môže to vyzerať nasledovne: „Som taká rada, Milan, že sa s tebou môžem porozprávať o duchovných veciach. Zaujíma ma aj mužský pohľad. Môj muž veľmi na tieto rozhovory nie je. Na druhej strane som ale rada, že mám vedľa seba niekoho, kto je pragmatickejší, cítim, že občas potrebujem, aby ma niekto vrátil späť na zem.“

Čokoľvek vám namiesto vášho partnera dá niekto iný, je veľmi dôležité, aby ste si to vedome užívali. Radujte sa z toho, že sa vám dostáva niečo, čo potrebujete. Vaša potreba je nasýtená a vy sa vrátite k svojmu mužovi spokojná a veselá. Pretože viete, že doma na vás čaká človek, ku ktorému sa vždy rada vrátite. Je to muž, ktorý má tých najdôležitejších 80%. A preto ho tak milujete:)

 

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako môžete uzdraviť svoje manželstvo, pridajte sa k nám na našom najbližšom Víkende šťastných žien na tému VZŤAHY >>> 

 

 

 

Štítky:
Stanislava Sobolová
Manželka, mama dvoch krásnych synov a žena milujúca život so všetkým, čo prináša:) Lektorka, autorka, zakladateľka a srdce spoločnosti Šťastná žena a Terapeut Duše. Vedie semináre osobnostného rozvoja pre ženy - Víkendy šťastných žien a prednáša pre ne aj na rôznych podujatiach a konferenciách. Napísala prvú knihu o hojnosti a prosperite pre ženy Bohatá žena - múdra žena a necháva čitateľky rozhodnúť o jej cene. Je spoluautorkou knihy a kurzu Tajomstvo ženskej prosperity a obľúbeného diára Srdce ženy. Viac sa dozviete na www.stastna-zena.sk, www.bohata-zena.sk a www.stankasobolova.sk
Komentáre