Môj život je ako puzzle

Stanka-2013_143_ppRetroŽivot po 30-tke je úžasný.

Keď som mala desať, tešila som sa, až budem konečne dospelá, ale vedela som, že po dvadsiatke to už so ženami ide dole vodou:) Tridsiatničky už boli pre mňa staré pušky a štyridsiatničky babky. Strašne sa teraz na tom smejem:))) Po 30-tke sa mi konečne otvorili oči a začínam žiť a po 50-tke to plánujem roztočiť naplno!

Keď mi moja sesternica blahoželala pred 2 rokmi k tridsiatke, tak mi povedala: „Život po 30-tke je úžasný! Uvidíš, budeš mať viac peňazí, lepší sex, kvalitnejšie vzťahy.“ Vo všetkom mala absolútnu pravdu:)))

Čaro môjho terajšieho života spočíva v tom, že som si konečne začala skladať kúsky svojho doteraz rozhádzaného puzzle. Každý z nás prichádza na svet s určitým poslaním. Väčšinou spočiatku nevieme, čo ním je, ale po pár rokoch a pár desiatkach rozhovorov so svojím vnútorným hlasom, na to prídeme. To, čo je vaším životným poslaním odhalíte veľmi jednoducho. Aké talenty ste dostali do vienka? Čo vám vždy išlo a bavilo vás? Aké veci robíte s ľahkosťou a napĺňajú vás?

Ja som mala to šťastie, že som svoje poslanie objavila už keď som mala jedenásť. Začala som sa v škole učiť angličtinu a zamilovala som sa do nej. Raz nám chýbala pani učiteľka a prišla ju zastúpiť naša pani riaditeľka. Povedala mi, že sa môžem zahrať na pani učiteľku a zopakovať si s triedou, čo sme sa učili. Ja som si vytiahla z peračníka veci, ktoré som im dala pomenovať, potom sme sa rozprávali o predmetoch v triede, o mojich spolužiakoch, vymyslela som im aj nejakú hru, pani riaditeľka bola nadšená, ja tiež, lebo ma to fakt bavilo, a tak som v 11-tich rokoch prišla na to, čo je mojím poslaním. Táto vízia ma na chvíľu opustila, keď sme sa s babami ako 14-ročné začali hrať na supermodelky, ale keď sa môj rast zastavil na 160 cm, bolo mi jasné, že ďalšia Claudia Schiffer zo mňa nebude:)

Ako strednú školu som si vybrala obchodnú akadémiu, kde ma okrem angličtiny začala baviť aj ekonomika a literatúra. Veľmi rada som písala slohy a plánovala som, že raz napíšem knihu. Na vysokej škole som sa smiala nad každým testom, ktorý mal určiť moje silné stránky a najvhodnejšie povolanie. Vždy bolo jasné, čo mi vyjde:) Učiteľ, silná schopnosť motivovať, viesť a riadiť ľudí. Po vysokej škole som učila 3 roky na strednej škole, kde som sama študovala. Tie chvíle súznenia so svojimi študentmi neviem ani pomenovať. Hovorí sa, že žiak dostane takého učiteľa, akého si zaslúži. Myslím si, že to platí aj naopak. V tom prípade sa mi dostalo nesmierneho požehnania a som zaň veľmi vďačná.

Ďalších 5 rokov som sa venovala svojim dvom chlápätkám, osobnému a duchovnému rozvoju, študovala online marketing, pedagogiku a psychológiu a utriasala si hodnoty, vrátila som sa späť do práce a po roku som konečne zložila zozbierané kúsky svojho puzzle. A čo sa stalo?

Poskladala som nádherný obraz:))))))))))))))

Je na ňom žena, ktorá objavila svoju hodnotu, sebaúctu, hĺbku a more lásky, ktorá rastie dávaním. Spojili sa všetky moje talenty a to, čo som vždy milovala. Objavila som úplne nový rozmer svojho životného poslania. Budem učiteľkou a lektorkou pre všetkých, ktorí hľadajú životné šťastie; učiteľkou žien, ktoré objavia krásu svojho ženstva; učiteľkou učiteľov, ktorí objavia krásu svojho poslania; fotomodelkou pre návštevníkov mojich stránok a manažérkou svojho vlastného podnikania. Všetko sa to  spojilo do jedného celku a ja sa s úsmevom pozerám na ten krásny obraz. Som spokojná a plná radosti, že teraz je všetko presne tak, ako má byť. Vlastne vždy bolo:)

Som jednoducho Šťastná žena:)

[sc:banner-kalendarvsz ]

[sc:banner-bohata-zena-dlhy ]

Stanislava Sobolová
Manželka, mama dvoch krásnych synov a žena milujúca život so všetkým, čo prináša:) Lektorka, autorka, zakladateľka a srdce spoločnosti Šťastná žena a Terapeut Duše. Vedie semináre osobnostného rozvoja pre ženy - Víkendy šťastných žien a prednáša pre ne aj na rôznych podujatiach a konferenciách. Napísala prvú knihu o hojnosti a prosperite pre ženy Bohatá žena - múdra žena a necháva čitateľky rozhodnúť o jej cene. Je spoluautorkou knihy a kurzu Tajomstvo ženskej prosperity a obľúbeného diára Srdce ženy. Viac sa dozviete na www.stastna-zena.sk, www.bohata-zena.sk a www.stankasobolova.sk
Komentáre