Rodina… Pamätáte si ešte? Muž, žena, deti… Hovorí vám to niečo?
A čo manželstvo – záväzok, puto, predsavzatie ísť spolu životom a podporovať sa v dobrom aj v zlom…
Posledné roky sa nestačím čudovať tomu, ako sa zmenili naše pohľady na spolužitie muža a ženy. Všetci chcú byť single a žiť nezáväzne (ale vnútri túžia v skutočnosti po niečom celkom opačnom, v čo už ale, bohužiaľ, stratili vieru) a argumentujú tým, že manželstvo je len papier a nikomu nezaručuje, že vzťah vydrží. To áno, možno nevydrží. Ale toto je o niečom celkom inom.
V skutočnosti je to o tom, že práve toho papiera sa mnohí boja ako čert svätenej vody. To nie je len papier. A oni to veľmi dobre vedia:) Je to zodpovednosť, do ktorej musia dorásť a musia ju niesť za každý svoj čin až do konca života. Je to rozhodnutie starať sa o zabezpečenie ženy a detí, ktoré prídu, o budovanie domova, o svoj osobný aj kariérny rast, sú to obety, prebdené noci, popasovanie sa s vlastným strachom a výzvami…
V poslednej dobe sa veľa s mladými ženami rozprávam o mužoch. Prestávajú im veriť, prestávajú z nich cítiť mužnú silu. Kedysi, mladý muž, či chcel, či nechcel, musel odísť z rodiny do sveta, aby sa tam z neho stal chlap. Aby vedel, ako sa o seba postarať. Aby sám čelil výzvam, ktoré mu život prináša. Aby sa z chlapca stal muž.
Načo by to dnes robil? Keď žije pod strechou vlastných rodičov, ktorí ho podporujú (často aj finančne) a za stovku mesačne, ktorú im dá zo svojho platu (ak nejaký má), chlapec dostane teplé jedlo minimálne 3x denne, teplo domova, upratovaciu službu od mamičky a donášku vypratej bielizne priamo do skrine… Mama od neho nič neočakáva, zvyčajne mu nič nevyčíta, nečaká ho unavená a zničená s malými deťmi, nepožaduje väčšinu výplaty na chod domácnosti…
Okrem seba neživí nikoho iného, na sex zbalí občas nejakú kočku v bare, ktorá má v podstate podobné hodnoty ako on, iba v bledoružovom… a potom sa ich cesty rozídu v presvedčení, že poriadny chlap/žena na svete už asi ani neexistuje.
Alebo ešte existuje jedna varianta – že chlap je síce úspešný, bohatý a samostatný, ale je sebecký a obetovať pre vzťah sa jednoducho nechce. Stavia firmy po celom svete, ale kvalitný vzťah vystavať nevie. Možno ho ani nechce. Ak je to jeho slobodná voľba a nechýba mu to, OK. Ak je to zo strachu a neschopnosti postaviť sa svojim zraneniam a vnútorným démonom, potom je to celé zle.
Áno, viem, som tvrdá. A pravdepodobne som brnkla na citlivú strunku mnohých 30-ročných „detí“, ktoré sa ozvú a začnú mi vypisovať komentáre typu: „Ale keď teraz to je také ťažké, to nemôžeš vidieť iba takto, tebe sa nič také nestalo, máš šťastie, lebo si sa dobre vydala, tebe sa to povie, ty si z Kysúc, ale tu v Blave/Prahe/Viedni to je úplne iné…“ a blablablablabla.
NIE.
Všade to je rovnaké.
Všade si vzťahy utvárate sami.
Všade na svete existuje príťažlivosť, ktorá k vám pritiahne niekoho, s kým máte byť. A kto vám dá lekcie, aké si máte s ním zažiť. Je jedno, či žijete v Hornej Dolnej alebo v New Yorku. V každom vzťahu ste raz hore a raz dole. Neverte báchorkám o tom, že sa vzali a žili šťastne až do smrti. Do hĺbky vzťahov ostatných nikdy neuvidíte na 100%. Niekedy toho nie sú schopní ani tí dvaja zúčastnení, ktorých sa to týka, tobôž my ostatní.
Každý vzťah má svoje šťastné aj ťažšie chvíľky. Tak to je. To je prirodzenosť. A naše životné šťastie je o tom, že sa to naučíme akceptovať a niesť zodpovednosť. Prosím, naučte to aj svoje deti, nech nestratia vieru v tradičnú rodinu. Tá má svoje čaro a nič na svete sa tomu nevyrovná:)
A ešte jedna vec, ktorá ma v posledných dňoch zaujala. Víťazka tohtoročnej Eurovízie. Alebo víťaz? Ja fakt neviem… Môj mozog sa snaží chytiť sa toho, čo pozná, ale toto teda moje nervové dráhy riadne prevetralo:)
Aby vám bolo jasné – mám rada homosexuálov, lesbičky, transsexuálov, transvestitov a čojaviemkohoešte. Nemám s nimi problém. Zaujíma ma, čo je vnútri, nie na povrchu. Ich sexuálna orientácia nie je prirodzená, ale nijako zvlášť mi nevadia. Pred pár mesiacmi sme cestovali vo vlaku z Prahy v spoločnosti muža postupne sa meniaceho na ženu. Už vyzeral ako žena, ale hlas mal ešte mužský. Bol veľmi milý a ku každému sa správal veľmi láskavo. To, že jeho zjav bol neprirodzený, celkom potlačila jeho milota a bolo vidno, že aj keď sú ľudia z neho zmätení, cítia sa pri ňom dobre.
Ľudia s neprirodzenou sexuálnou orientáciou mi nevadia. Čo mi ale vadí, je to, čo z nich robia médiá. A to, čo v podstate robia zo seba aj oni sami, aby si spravili reklamu. Conchita Wurst sa evidentne mení z muža na ženu (ak som čosi pomrvila, ospravedlňte ma, nezisťujem si o nej informácie a hovorím – toto môj mozog rozhodilo), takže z toho mi logicky vyplýva, že túži byť žena. Ale pre istotu si nechal bradu, aby zaujal, šokoval, takže sa ešte nevie postaviť ani za svoje ženstvo.
Toto je obraz rozpoltenosti našej spoločnosti. Rozpoltenosti, ktorá spôsobuje, že ľudia už nevedia, ako má žiť muž a ako žena. Rozpoltenosti, ktorá zvrátene narastá do obludných rozmerov. Čo bude s našimi deťmi?
Vychovávame ich v pseudodemokratickej spoločnosti, ktorá sa tvári, že akceptuje každého bez názoru na rasu, vierovyznanie a sexuálnu orientáciu. Lenže akceptovať je niečo iné ako propagovať. A naše pseudodemokratické médiá vo svojej zvrátenosti zachádzajú už do krajnosti. Najprv im stačilo vyťahovať škandáliky typu kto, kde, s kým a koho podviedol; hviezdičkám stačilo pooblizovať sa na diskotéke s ďalšou hviezdičkou, aby bol škandál a zviditeľnili sa… ale po čase už aj lesbičky a gayovia prestali ľudí zaujímať, takže tu máme niečo ešte šokujúcejšie – bradatú speváčku.
A naše showbizové redaktorky sa rozplývajú nad tým, čo je pod povrchom, aby nevyzerali, že nechápu, čo je IN. Tvrdia, že Conchita nevyhrala preto, že šokovala, ale preto, že si to zaslúžila – že pieseň má silný motív a bola naozaj najlepšia. No ja neviem, ľudia, či už nerozumiem umeniu, ale jediné, čo je na tej piesni nádherné, je hudba. Priam bondovská téma, fakt sa mi páči.
Ale ja sa naozaj na to nemôžem pozerať. Keď zavriem oči, je to lepšie, ale keď počujem ten hlas – ani mužský, ani ženský – zisťujem, že ani spev nič moc. Nahrávka umelo vylepšená v štúdiu je OK, ale live vystúpenie nie. Text by mohol byť silný a výrazne motivačný, keby ho nespieval transsexuál. Takto jeho vnútorný odkaz degraduje na spoveď muža transformujúceho sa v ženu.
Conchita nevyhrala pre silnú pieseň. Kto si to myslí, má celkom otupený úsudok a schopnosť ísť do hĺbky.
Čo je najnebezpečnejšie, celé je to zabalené do pozlátky akceptácie a vysokých ideí, a tak sa to celkom nenápadne a plíživo dostáva ľuďom pod kožu. Aby sa pomaly niekto bál povedať, že je to nechutné. Aby nebol obvinený z porušovania ľudských práv.
Pred pár mesiacmi pár tisícok aktivistov na Slovensku odviedlo skvelú prácu v boji proti genderovej ideológii, ktorá sa snažila votrieť do nášho vzdelávania a zákonov a nahlodať tak ešte viac postavenie rodiny. Ostatní tú hrozbu nevnímali a nechali sa ďalej kŕmiť tým blenom, ktorým nás živia naše masmédiá. Už sme si na to tak zvykli, že si dobrovoľne púšťame každý deň svoju dávku jedu do žíl. Zakaždým, keď stlačíme tlačidlo „ON“ na našom ovládači.
Ešte si myslíte, že genderová ideológia nie je hrozba? Tak sa dobre pozerajte – práve vyhrala Eurovíziu.
Ľudia, zobuďte sa už, prosím.
A začnite NORMÁLNE žiť.
Začnite každý sám od seba.
Vo svojej RODINE.
Muž, žena, deti, pamätáte si ešte?…
[sc:banner-kalendarvsz ] [sc:banner-bohata-zena-dlhy ]