Povedz, že ma miluješ!

46273_1393585845577_1661357_nAj vy by ste uvítali, keby vám váš milovaný častejšie vravel, ako vás ľúbi? A on nie a nie. Vyslovene si to musíte vydupať. Alebo ste žena z opačnej skupiny a užierate sa pochybnosťami, či vás ten váš vôbec má rád, lebo vám to za váš niekoľkoročný vzťah povedal asi 2 razy.

Iné ženy zasa riešia, že ich muž za nič nepochváli. Tak strašne sa snažia, pripravia taký úžasný nedeľný obed, že by sa dal porovnať s niekoľkochodovým menu v štvorhviezdičkovej gurmánskej reštaurácii, milený si pochutí, až má hrče za ušami a nepovie ani bú!

Potom sú ženy, ktoré sa cítia nemilované, lebo ich muž im skoro nič nekúpi. Nie že by bol lakomý. On jednoducho zabudne… Na ich narodeniny, meniny, výročia, Vianoce… Peniažky vám dá na čokoľvek, ale jednoducho si to musíte kúpiť sama. A vy tak túžite, aby sa jedného dňa zjavil vo dverách s krásnou kyticou – len tak, pretože vás miluje!

Ďalšia skupina žien sa umára tým, že ich partner už nie je taký prítulný ako kedysi, v kuchyni prejde okolo nich ako keby boli vzduch a veru boli časy, keď si nenechal ujsť príležitosť s chuťou ich ťapnúť po zadočku. Aj keď sedia vedľa seba na gauči pred telkou, ani sa ich nedotkne. Deje sa niečo?

Iné by sa chceli viac rozprávať, ale ich partner ich nechce počúvať. Akoby mal svoj vlastný svet. A to nehovorím o ženách, ktoré by tak ocenili, keby im muži viac pomohli v domácnosti a s deťmi, ale oni sa k tomu vôbec nemajú. Až po výčitkách, doprosovaní a psychickom vydieraní… Škoda.

A pritom vo všetkých týchto prípadoch môže ísť o krásne vzťahy plné lásky. Jediným problémom je to, že každý prejavuje lásku celkom inak. A to nás v škole neučili. Namiesto toho máme ale napozerané desiatky hodín romantických filmov, kde sú chlapi takí presladení, precitlivení a uhladení, že keby som stretla takého v reálnom živote, vážne začnem pochybovať o tom, či nie je gay:)

Počuli ste niekedy o jazykoch lásky? O tom, že každý z vašej partnerskej dvojice môže mať rád niečo iné a prejavovať lásku svojím spôsobom? A potom to automaticky očakáva od druhého. Ak majú obaja ten istý jazyk lásky, je to OK. Horšie je, ak to majú inak.

Potom sa trápime, že nás ten druhý nemá rád, a pritom to tak nie je. My len prejavy jeho lásky vôbec nevnímame a nevieme oceniť.

Sú ľudia, ktorí to potrebujú počuť.
Sú ľudia, ktorí za prejav lásky považujú darčeky. A vôbec to nemusia byť zlatokopky:) Ďalší chcú pochvalu, ocenenie a uistenie.

Potom sú takí, ktorí vedia, že ich ľúbite, ak ich podporujete a pomáhate im. Páni, neverili by ste, pre koľko žien je strašne sexy, keď im vymeníte žiarovku či vyčistíte odpad:) Inštalatéri by vám vedeli rozprávať:)))
Tí, ktorí milujú dotyky, si vychutnajú objatia, bozky, radi sa vás stále dotýkajú a užívajú si milovanie.

Jednoducho, každý to má inak. Dôležité je, aby ste si s partnerom ujasnili, ako to máte vy. Vychádzajte mu v ústrety a prejavujte mu lásku takým spôsobom, aby tomu porozumel a robte to aj naopak.
Snažte sa porozumieť aj vy jemu.

Je tu pravdepodobnosť, že keďže nie je nastavený na váš jazyk lásky, tak po mesiaci zabudne, čo je pre vás dôležité. Takže, dámy, opakovať, opakovať, opakovať:) Zlaďujeme sa niekedy aj celý život. Ale dôležité je, že CHCEME.

A o tom je láska.

Tak nech vám to ladí:)

 

foto: Zuzana Virdzeková

[sc:banner-kalendarvsz ]

[sc:banner-bohata-zena-dlhy ]

Štítky:
Stanislava Sobolová
Manželka, mama dvoch krásnych synov a žena milujúca život so všetkým, čo prináša:) Lektorka, autorka, zakladateľka a srdce spoločnosti Šťastná žena a Terapeut Duše. Vedie semináre osobnostného rozvoja pre ženy - Víkendy šťastných žien a prednáša pre ne aj na rôznych podujatiach a konferenciách. Napísala prvú knihu o hojnosti a prosperite pre ženy Bohatá žena - múdra žena a necháva čitateľky rozhodnúť o jej cene. Je spoluautorkou knihy a kurzu Tajomstvo ženskej prosperity a obľúbeného diára Srdce ženy. Viac sa dozviete na www.stastna-zena.sk, www.bohata-zena.sk a www.stankasobolova.sk
Komentáre