Sme pre seba stvorení

heartRipples

Čo si predstavíte pod touto vetou?

Krásny párik, kde to obom ladí, majú rovnaké hodnoty, záľuby, priateľov – jednoducho sú ako jedna duša.

Je to krásna predstava, ale ruku na srdce – kto to máte takto?
Nie je to len ďalšie chybné presvedčenie, ktoré sa na nás v priebehu života nalepilo pri sledovaní romantických filmov (nič proti nim)? Potom sme sklamaní, keď je náš partner úplne iný, než my a tak rady by sme na ňom zmenili toto, toto a ešte aj tamto… Sme presvedčené, že na to, aby vzťah fungoval, nám ten druhý musí čítať myšlienky.

Je to veľký omyl a vďaka nemu sa končia mnohé pekné vzťahy, ktoré by boli ešte krajšie, keby sme videli, čo je „za tým“. Ukážem vám to na príklade môjho vzťahu.

Ja a môj muž sme úplne iní – vyzeráme protikladne, správame sa inak, máme úplne rozdielne povahy, ja mám rada teplo, on chlad, máme radi inú hudbu, preferujeme iný typ priateľov (aj keď niektorých máme spoločných), máme iné koníčky, vzdelanie… a takto by som mohla pokračovať ďalej.

Spája nás ale láska a spoločné hodnoty. Vďaka nim si uvedomujeme, kam chceme v živote ísť a že tam chceme ísť spolu, pretože máme toho veľa, čo si môžeme dať. Vďaka tomu, že sme protiklady, on dáva mne to, čo mi chýba, nastavuje mi krásne zrkadlo, aby som sa „lepšie videla“ a zasa naopak. A takto sa krásne vyvažujeme. Stále si pochvaľujeme, aké je to super, že každý sme iný, lebo sa stále niečo od seba učíme.

Teraz ste si určite pomysleli – no, znie to pekne, už len to žiť. Presne tak, nič iné. Stačí len chcieť a neustále na tom pracovať. Sú to roky práce, napr. ja som so svojím mužom 15 rokov, z toho 11 rokov sme manželia. A je vám jasné, že takto som určite prvé roky manželstva neuvažovala. Ale vďaka tomu, že sme to pri prvých vážnejších problémoch nezabalili, ale prekonali sme ich spolu, je náš vzťah taký, aký je.

Tešíme sa z našej rozdielnosti, občas s ňou ešte bojujeme, ale hlavne z nej ťažíme a doprajeme si slobodu byť každý sám sebou. A zrazu sme šťastnejší, prirodzenejší, sebavedomejší a zomknutejší.

Prajem také krásne partnerstvá aj vám:)

[sc:banner-kalendarvsz ]

[sc:banner-bohata-zena-dlhy ]

Stanislava Sobolová
Manželka, mama dvoch krásnych synov a žena milujúca život so všetkým, čo prináša:) Lektorka, autorka, zakladateľka a srdce spoločnosti Šťastná žena a Terapeut Duše. Vedie semináre osobnostného rozvoja pre ženy - Víkendy šťastných žien a prednáša pre ne aj na rôznych podujatiach a konferenciách. Napísala prvú knihu o hojnosti a prosperite pre ženy Bohatá žena - múdra žena a necháva čitateľky rozhodnúť o jej cene. Je spoluautorkou knihy a kurzu Tajomstvo ženskej prosperity a obľúbeného diára Srdce ženy. Viac sa dozviete na www.stastna-zena.sk, www.bohata-zena.sk a www.stankasobolova.sk
Komentáre