4 tváre jednej ženy

 

iuiu

 

My ženy sme absolútne očarujúce vo svojej inakosti. Niektoré vášnivé a plné ohňa, iné mierne a pokojné ako hladina jazera, niektoré praktické vo svojej uzemnenosti a iné neskrotné a nespútané ako vietor.

Všetky sme iné a pritom sa krásne dopĺňame.

Ako živly v prírode – oheň, voda, zem a vzduch – ktoré tvoria jej esenciu.

Čo si ale málokedy uvedomujeme, je fakt, že všetky tieto živly nosíme každá v sebe. Jeden síce prevažuje, ale neznamená to, že by v nás tie ostatné neboli prítomné.

Prijmime ich dary a ukazujme svetu aj ďalšie svoje tváre. Možno budú ľudia spočiatku veľmi prekvapení, ale my sa budeme cítiť čoraz lepšie a prirodzenejšie. Dáme priechod svojim emóciám, naučíme sa vyjadriť samy seba novými spôsobmi a obohatíme tak nielen seba, ale aj svojich blízkych.

Keď sa doma občas z prítulnej a poddajnej mačičky zmeníte na poooriadnu cicu, váš muž bude mať isto radosť:)))

Vaše deti sa takisto potešia, keď sa z energickej a večne akčnej mamičky zmeníte večer na oázu pokoja a budete im čítať niečo pekné pred spaním.

Poznám veľa žien, ktoré si myslia, že keď budú submisívne a prispôsobivé, bude ich mať každý rád. Aké potom príde prekvapenie, keď si dovolia na niekoho vybehnúť, ohnivejšie sa prejaviť alebo nedajbože s niekým nesúhlasiť. Ostatní ich ohovoria, že sa „hrali“ na neviniatko, „vodu kážu a víno pijú“ alebo si pošuškávajú za ich chrbtami „ja som ti to vravela, tichá voda brehy myje“. Vy si z toho ale nemusíte nič robiť.

Prejavujete sa tak, ako to cítite. Kultivovane, aby ste nikomu vedome neubližovali.

Nedávno som sa rozprávala s jedným známym  o tom, ako ľudia odsudzujú tých, ktorí kričia. Lenže prídu chvíle, sami to poznáte, keď narazíte na niekoho, kto nie je nastavený na jemné jednanie a keď ho potrebujete rýchlo a účinne uzemniť, zvýšený hlas je jediné, čo pomôže. „Hlas je len nástroj,“ povedal mi môj kamarát, „môžeš hovoriť poriadne nahlas a pritom cítiť vo vnútri hlboký pokoj.“

Pri týchto slovách mi prišiel na um Ježiš, ktorý je v našom náboženstve prezentovaný ako vzor umiernenosti, keď v chráme povyvracal peňazomencom stánky, kričal a vyhnal ich. Naoko to mohlo vyzerať ako agresivita, ale on presne vedel, čo robí. Keby ich začal diplomaticky obchádzať a prehovárať ich, aby odišli, asi by nepochodil, že?:)))

Dovoľte si spontánne a slobodne sa prejaviť. Je jedno, čo si budú ostatní o vás myslieť. Sú to ich očakávania ohľadne toho, ako by ste sa mali správať. A ich očakávania nie sú dôležité. Dôležité je to, čo chcete vy. Nikto do vás nevidí, nikto nie je ani vo vašej hlave, ani vo vašom srdci.

Buďte spontánne a premenlivé a krásne si to užívajte!

[sc:banner-kalendarvsz ]

[sc:banner-bohata-zena-dlhy ]

 

 

 

Štítky:
Stanislava Sobolová
Manželka, mama dvoch krásnych synov a žena milujúca život so všetkým, čo prináša:) Lektorka, autorka, zakladateľka a srdce spoločnosti Šťastná žena a Terapeut Duše. Vedie semináre osobnostného rozvoja pre ženy - Víkendy šťastných žien a prednáša pre ne aj na rôznych podujatiach a konferenciách. Napísala prvú knihu o hojnosti a prosperite pre ženy Bohatá žena - múdra žena a necháva čitateľky rozhodnúť o jej cene. Je spoluautorkou knihy a kurzu Tajomstvo ženskej prosperity a obľúbeného diára Srdce ženy. Viac sa dozviete na www.stastna-zena.sk, www.bohata-zena.sk a www.stankasobolova.sk
Komentáre