Lovci úspechu (2. časť)

Student With Laptop On Books Shows Education

Vo včerajšom príspevku sme si povedali niečo o úspechu a aj o tom, ako múdre ženy svojím vlastným príkladom môžu v ceste za úspechom podporiť svoje okolie.

Dnes sa pozrieme na druhú stranu mince – na neúspech. A možno začnete uvažovať aj nad tým, že to tak celkom nevyhnutne nemusí byť druhá strana mince:)

Viete čo je zaujímavé? Keď sa ľudí pýtate na ich predstavy o úspechu, ich názory sa rôznia. No keby ste sa ľudí spýtali, ako si predstavujú neúspech, zrazu by sa začali zhodovať. Popisovali by pocity zlyhania, neschopnosti, nelásky, beznádeje, osamelosť, stratu svojho sna, strach… Dokonca aj ich telo by začalo ukazovať, ako sa cítia. Zhasli by im iskričky v očiach, zvesili by kútiky úst i plecia a celí by sa tak nejako „zmenšili“.

A viete, čo je ešte zaujímavejšie? Že skutočne úspešní ľudia sa do tejto zúfalej skupinky už nezaraďujú. Samozrejme, že aj im sa občas niečo nepodarí, ale vnímajú to už celkom inak. Viete prečo? Lebo ich sny a ciele sú oveľa väčšie než akékoľvek negatívne pocity.

Oni jednoducho vedia, že to dokážu. A s absolútnou ľahkosťou vrstvu po vrstve odhadzujú tie nánosy nesprávnych presvedčení, ktoré sa počas života nalepili na ich žiarivý diamant:)

Aj keď im niečo nevyjde, vedia, že to neznižuje ich hodnotu.

Ak sa naladíte na ten VÁŠ úspech (nie na to, o čom sa vás snažia presvedčiť iní), budete o krôčik bližšie stať sa šťastnou ženou. Ak pri nejakej predstave máte zimomriavky po celom tele, celou vašou bytosťou sa rozleje vlna energie a radosti, ak cítite, že toto je to pravé, choďte za svojím snom. Je to totiž volanie vašej duše. Váš sen sa stane vašou silou.

Možno sa vyskytne prekážka, ktorú budete musieť prekonať, no s napojením na svoju vnútornú múdrosť to určite zvládnete. Ak je váš sen vaším snom, neodradí vás ani neúspech. A nebudete sa pri ňom cítiť tak zúfalo a bezradne.

Bez problémov si ho dokážete pretransformovať vo svojom vedomí na pozitívnu lekciu. A za každú z nich dokážete byť vďačná. Lebo po jej absolvovaní budete múdrejšia a silnejšia.

Šťastnú cestu:)

[sc:banner-bohata-zena-dlhy ] [sc:banner-kalendarvsz ]
Stanislava Sobolová
Manželka, mama dvoch krásnych synov a žena milujúca život so všetkým, čo prináša:) Lektorka, autorka, zakladateľka a srdce spoločnosti Šťastná žena a Terapeut Duše. Vedie semináre osobnostného rozvoja pre ženy - Víkendy šťastných žien a prednáša pre ne aj na rôznych podujatiach a konferenciách. Napísala prvú knihu o hojnosti a prosperite pre ženy Bohatá žena - múdra žena a necháva čitateľky rozhodnúť o jej cene. Je spoluautorkou knihy a kurzu Tajomstvo ženskej prosperity a obľúbeného diára Srdce ženy. Viac sa dozviete na www.stastna-zena.sk, www.bohata-zena.sk a www.stankasobolova.sk
Komentáre